PSG.LGD bez zmian w głównym składzie

Posted by: Adik 9 months, 1 week ago

Od finału The International 2019 minęło już parę dni, a to oznacza, że drużyny zaczną ogłaszać zmiany w składach (lub ich brak). Dziś swoje oświadczenie wydało PSG.LGD, które na TI zajęło ostatnie miejsce na podium.

Chiński zespół najwyraźniej jest dość zadowolony ze swoich rezultatów – główny skład zespołu pozostanie bez zmian. Z drużyny odszedł natomiast trener, Yao "357" Yi, znany także pod nickiem "QQQ".

Mimo, iż ekipa pozostaje taka sama, Xu "FY" Linsen zmuszony jest zrobić sobie przerwę od grania na scenie, co uwarunkowane jest jego operacją oczu. Absencja tego zawodnika potrwa około 3 miesiące.

PSG.LGD nie szuka zamiennika na jego miejsce, gdyż reszta zespołu także postanowiła zrobić sobie wolne od turniejów do czasu powrotu supporta drużyny. Kosztem takiego odpoczynku jest brak możliwości wzięcia udziału w pierwszym majorze tego sezonu (16-24 listopada), a co za tym idzie, mniej okazji na zdobycie cennych punktów kwalifikacyjnych na TI10, lecz gracze zdecydowali się podjąć te ryzyko.

Wygląda na to, że coraz więcej zawodników zaczyna cenić sobie czas wolny po TI. Jeśli ufać źródłom, w tym sezonie rekordowa liczba graczy nie będzie brać udziału w pierwszych turniejach tego sezonu. Czy oznacza to, że cykl DPC jest źle skonstruowany, a majory i minory nie są tak atrakcyjne jak być powinny? A może to gracze popełniają błąd, tracąc okazje na zapewnienie sobie zaproszenia na The International 2020?