Podsumowanie trzeciego dnia The International

Posted by: Adik 9 months, 2 weeks ago

Zakończył się ostatni mecz trzeciego dnia fazy pucharowej The International, co oznacza kolejne podsumowanie. Dziś oprócz dalszych rozgrywek, poznaliśmy bohatera, który otrzyma następną arkanę.

Dziś mecze, w przeciwieństwie do wtorkowych i środowych rozgrywek, rozpoczęły się od starć w dolnej drabince.  Na pierwszy ogień Newbee zmierzyło się z południowoamerykańskim Infamous. Zawodnicy chińskiej organizacji pomimo wielkich starań, ulegli rywalom 2:1, zaskakując chyba wszystkich widzów. Analitycy nie dawali Infamous wysokich szans nawet na dojście dalej niż pierwsza runda drabinki przegranych, tymczasem tym zwycięstwem zagwarantowali sobie lokatę w najlepszej ósemce turnieju. Zawodnicy Newbee natomiast muszą pogodzić się ze stratą szans na tegoroczne mistrzostwo.

Kolejne starcie, Team Secret vs Mineski, z pewnością było jednym z najbardziej emocjonujących w całym turnieju. W żadnej rundzie nie mogliśmy być pewni rezultatu aż do ostatnich sekund meczów. Liczne comebacki i throwy spowodowały, że nawet komentatorzy dawali upust swym emocjom, m.in. wylewając wodę z butelki dookoła siebie, psując przy okazji monitor. Ostatecznie to jednak skład Puppeya odniósł zwycięstwo z wynikiem 2:1, eliminując oponentów z TI9.

Po tym meczu przenieśliśmy się do górnej drabinki, gdzie naprzeciw siebie stanęły dwie chińskie drużyny, PSG.LGD i Vici Gaming. Mecze były dość jednostronne, zeszłoroczni finaliści nie dawali szans Vici od samego początku, stanowczo wygrywając 2:0.

Zgodnie z zapowiedzią Valve, przed ostatnim meczem poznaliśmy zwycięzcę tegorocznego konkursu na arkanę. W finale gracze mogli głosować na dwie postacie – Ogre Magi lub Windranger. Liczba głosów pozostawała ukryta aż do ostatniej chwili, gdy na streamie pokazała się krótka animacja. Liczby głosów zatrzymały się przy obu bohaterach do tej samej ilości, by po chwili wskazać zwycięzcę – Ogre Magi! Szczególnie z tego faktu zachwycony był SirActionSlacks-, który wcześniej obiecał, że jeśli ogr przegra, złoży podanie o pracę do Riot Games (reakcja na wygraną TUTAJ).

Ostatnim spotkaniem dnia było OG vs EG. Nikogo chyba nie zdziwił fakt, że obie drużyny grały na najwyższym poziomie – w końcu nagrodą za wygraną była gwarancja zajęcia miejsca na podium turnieju. Po wyrównanych pierwszych dwóch mapach i doprowadzenia wyniku do 1-1, OG zdominowało rywali w trzeciej rundzie, spychając Evil Geniuses do dolnej drabinki.

Tak prezentuje się drabinka po trzecim dniu rozgrywek:

 

Źródło grafiki: liquipedia.net