Podsumowanie drugiego dnia The International 2019

Posted by: Adik 9 months, 2 weeks ago

Drugi dzień The International 2019 dobiegł końca. Dziś m.in. poznaliśmy zwycięzców corocznego konkursu krótkometrażowych filmów i pożegnaliśmy się z dwiema kolejnymi drużynami.

W przeciwieństwie do poprzedniego dnia, dziś rozegrane zostały tylko 4 serie, lecz wszystkie odbyły się w formacie Bo3. W naszej strefie czasowej dzisiejsze pierwsze starcie w górnej drabince, OG vs Newbee, obejrzeć można było tylko będąc rannym ptaszkiem, gdyż rozpoczęło się ono już o 4:00. Gry były dość jednostronne, OG zdominowało swoich rywali na obydwóch mapach, których łączny czas rozgrywki wynosił zaledwie godzinę i 2 minuty. Zwycięzcy przy okazji dość dobrze się bawili, wielokrotnie nurkując do fontanny przeciwnika, czy też zabijając swoich kolegów z drużyny.

O 7:00 rozegrany został ostatni mecz pierwszej rundy górnej drabinki – Team Secret vs Evil Geniuses. Gry były pełne emocji, ostatecznie to jednak amerykański zespół odniósł zwycięstwo z wynikiem 2:1. Team Secret z Nishą w składzie zrucony został do dolnej drabinki, gdzie jutro zmierzy się z Mineski.

Po tym starciu poznaliśmy rezultat konkursu na film krótkometrażowy do 90 sekund. Trzecie miejsce zajęła produkcja Nayram pt. „Donkey Spirit” (LINK), wygrywając 5 000 dolarów. Na drugiej lokacie, gdzie nagroda wynosiła 10 000 dolarów, znalazł się film Sitanoni pt. „The Curse of the Immortal” (LINK), natomiast główną nagrodę 25 000 dolarów zdobył 4fun911 ze swoją produkcją „Path of Vengeance” (LINK), gratulujemy zwycięzcom!

Kolejne dwie kolejki miały miejsce w dolnej drabince, co oznaczało, że przegrani musieli pożegnać się z turniejem, zajmując miejsca 9.-12. i zgarniając "zaledwie" 2% całej puli nagród (na czas pisania artykułu 675 000 dolarów). Pierwszym takim spotkaniem było Virtus Pro vs Royal Never Give Up. Drużyna z Chin nie zawiodła swojej publiczności, z łatwością wygrywając 2:0.

W ostatnim meczu TNC Predator zmierzyło się ze zwycięzcami TI7, Team Liquid. O rezultacie w dużej mierze zadecydowało doświadczenie – Filipińczycy ulegli Team Liquid, nie ugrywając ani jednej mapy, tracąc szanse na zdobycie tytułu mistrza The International 2019.

Tak prezentuje się drabinka po drugim dniu rozgrywek:

Źródło grafiki: liquipedia.net