Podsumowanie czwartego dnia The International

Posted by: Adik 9 months, 2 weeks ago

Czwarty dzień głównego wydarzenia The International trwał nieco krócej niż poprzednie. Dziś rozegrane zostały tylko trzy serie i jeden mecz specjalny – All-Stars Game.

Piątkowy poranek rozpoczął się od starcia Team Liquid z Royal Never Give Up w dolnej drabince. Zawodnicy europejskiej organizacji wygrali z oponentami, lecz nie bez żadnych trudności – druga runda trwała aż 78 minut! RNG odpadło w ten sposób z turnieju, zgarniając 2,5% puli nagród.

W następnym meczu Team Secret zmierzyło się z Infamous. Gra drużyny pod przywództwem Puppeya jak zwykle mogła doprowadzić do zawału serca przez liczne comebacki, szczególnie na pierwszej mapie. Zespół ten jednak udowodnił, że pierwsze miejsce w rankingu DPC nie wzięło się bez powodu, eliminując Infamous 2:0. Południowoamerykańska drużyna wraz z RNG zajęła 7. i 8. miejsce, wygrywając około 850 000 dolarów.

W ostatniej dzisiejszej grze po raz drugi na scenę wstąpiło Team Liquid, lecz tym razem naprzeciw nim stanęło Evil Geniuses. Obie drużyny zagrały na najwyższym poziomie, ale zwycięzca mógł pozostać tylko jeden. Mimo wielkich starań, EG poległo na polu bitwy 2:0, odpadając z turnieju. Team Liquid tą serią zagwarantowało sobie miejsce w najlepszej czwórce turnieju.

Dziś ujawniona została także następna bohaterka, jaka dołączy do składu grywalnych postaci w Docie 2, więcej informacji TUTAJ.

Zgodnie z terminarzem turnieju, na koniec dnia rozegrany został Mecz Gwiazd – 10 zawodników z 10 różnych drużyn, którzy zdobyli największą ilość punktów Fantasy rozegrali spotkanie w trybie All Random Deathmatch. Był to jeden z najszybszych meczów All-Stars w historii TI, gdyż gra skończyła się już w 18 minut. Nie oznacza to jednak, że spotkanie było nudne i jednostronne – na mapie trwała istna rzeź, a powodem przegranej Team Dire (którzy z niewiadomego powodu grali po stronie Radiant) było wyczerpanie się dostępnej puli bohaterów (po 45 na drużynę). Po wpisaniu „GG”, wszyscy zawodnicy i komentatorzy zgodnie z tradycją mieli okazję skosztować głównej nagrody Meczu Gwiazd – sera.

Tak prezentuje się drabinka turnieju po czwartym dniu rozgrywek:

Źródło grafiki: liquipedia.net